رشته حقوق

دنیا و آخرت، فحشا

«اِنَّ اللهَ یُحِبُّ التَوّابین» (بقره: ۲۲۲). همانا خداوند توبه کنندگان را دوست دارد.

«اِنَّ اللهَ یُحِبُّ المُتّقین» (توبه: ۷). همانا خداوند تقوا پیشه کنندگان را دوست دارد.

«وَاَلْقَیت علیک مُحبه منی» (طه: ۳۹). من بر تو محبّتی از خود افکندم.

همچنین در آیاتی از قرآن، از کسانی که حُب به خدا داشته باشند، ستایش شده و اظهار گردیده­است که خداوند نیز به آن­ها محبّت دارد:

«قُلْ اِنْ کُنتُم تُحِبُّونَ اللهَ فَاتَّبِعوُنی یُحْبِبْکُمُ اللهُ و یَغْفِرلَکُم ذُنُوبَکُم وَ الله غَفورٌ رَحیمٌ» (آل عمران: ۳۱).

بگو اگر خدای را دوست می­دارید، مرا پیروی کنید؛ که خدا شما را دوست دارد و گناه شما را می­بخشد و خداوند آمرزنده­ی مهربان است.

ـ حُبّ نامقدّس: حُب به بُت­ها، حُب به ترویج فحشا، حُب به دنیا و دارایی­های دنیوی، حُب به کافران، حُب به نامحرم به قصد کامجویی از جمله محبّت­های نامقدّسی است که در قرآن از آنها نام برده شده است؛

«وَ مِنَ الناس مَنْ یَتَّخِذُ مِن دُون اللهِ اَنْدَادَاً یُحِبُّونَهُمْ کَحُبِّ اللهِ وَ الَّذِینَ آمَنُوا اَشَدُّ حُبّاً لِلَّهِ وَلَوْ یَرَی الَّذِینَ ظَلَمُوآ إذْ یَرَوْنَ العَذَابَ أنَّ الْقُوَّۃَ لِلَّهِ جَمِیعاً وَ أنَّ اللَّهَ شَدِیدُ الْعَذَاب» (بقره: ۱۶۵).

برخی از مردم چیزهایی را شریک خدا گرفته­اند و آنان را مانند خدا دوست دارند امّا مؤمنان خدا را بسیار دوست دارند. کاش این کسانی که ستم کردند، عذاب را می­دیدند، می­دیدند که قدرت به طور مطلق برای خداست و خدا به سختی عذاب می­کند.

«إنَّ الَّذینَ یُحِبُّونَ أنْ تَشِیعَ الفاحِشَهُ فِی الَّذینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذَابٌ اَلِیمٌ فِی الُّدنْیَا وَ الآخِرََۃِ» (نور: ۱۹).

کسانی که دوست دارند فحشاء را در میان مؤمنان ترویج کنند، در دنیا و آخرت عذاب دردناکی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *